o nás

Jsme novocirkusová organizace působící již více jak deset let. Nasbírali jsme spoustu zkušeností, které nám nyní pomáhají vést a sdružovat performery a umělce, kteří se věnují různým oblastem nového cirkusu, pohybového divadla a flow arts. Poskytujeme jim profesionální zázemí k tvorbě a prezentaci.

Nabízíme širokou škálu vystoupení a novocirkusových programů vhodných pro pouliční festivaly a venkovní i indoor události. Zajišťujeme také kompletní produkci kulturních akcí.

Od roku 2017 se zaměřujeme se na tvorbu autorských představení pro dětské i dospělé publikum. A nejen pro děti máme v repertoáru inscenace plné pohybu, barev a cirkusových kousků.

Věříme, že nový cirkus inspiruje bez rozdílu věku. Mluví univerzálním jazykem a oslovuje jedinečným snoubením kreativity a fyzického výkonu. Proto je další oblastí naší činnosti popularizace nového cirkusu. Od roku 2010 pořádáme Žonglobalizaci – festival nového cirkusu v Plzni, v roce 2014 jsme založili Cirkulárium, centrum nového cirkusu v Plzni. Zde pořádáme kurzy a workshopy, vedené našimi zkušenými lektory i externími odborníky, pro širokou veřejnost od dětí až po dospělé. Během letních měsíců organizujeme příměstské tábory.

Dlouhodobě se také věnujeme sociálnímu cirkusu, spolupracovali jsme s neziskovými organizacemi jako například Ledovec z. s. nebo Tady a Teď, o. p. s. Jsme jeden ze zakládajících členů česko-slovenské platformy pro rozvoj sociálního cirkusu a cirkusové pedagogiky Cirkonet.
 

CO VŠECHNO DĚLÁME?

CO VŠECHNO DĚLÁME?

Tvorba inscenací a vystoupení

Pod hlavičkou našeho uměleckého spouboru TUTOcirk tvoříme autorská celovečerní představení kombinující nový cirkus a pohybové divadlo. Nabízíme novocirkusová vystoupení, cirkusový program i kompletní produkci kulturních akcí.

Find out more

Festival nového cirkusu

Festival nového cirkusu v Plzni, na kterém se každoročně představí mnoho skvělých akrobatů, žonglérů a  company z celé České republiky i ze zahraničí.

Find out more

Centrum nového cirkusu a vzdělávání

Cirkulárium je novocirkusové centrum, které provozujeme v Plzni v bývalém areálu Papírny.

Find out more
JAK ŠEL ČAS?

JAK ŠEL ČAS?

2021
2020
2019
2018
2017
2017
2016
2016
2015
2014
2014
2013
2013
2013
2012
2011
2011
2011
ANSÁMBL

ANSÁMBL

Martina Vaněčková +420602739374 martina@zongleros.cz
Irena Henzl Velichová irena@zongleros.cz
Dáda Pelesná dagmar@zongleros.cz
Andrea Vernerová
Barbora Viktorová
Eliška Rážová
Hany Kubátová
Jan Willy Brand
Jiří Hlaváč
Lenka Přibylová
Lucie Bartošová
Lucie Misařová
Lucie Stratilová
Markéta Vacovská
Nadia Schrage
Robert Levota
Stefanie Müllerová
Veronika Schönigerová