Žongléros na Letní Letné

Žongléros na Letní Letné

Hned čtyřikrát se budeme letos moci potkat během největšího svátku nového cirkusu v Česku na Letní Letné.

 

Na co se můžete těšit?

 

Hvězdář

15. 8. 2021 | 14:30      Vstupenky

Poetické novocirkusové představení pro nejmenší vás zavede na magickou vesmírnou cestu po hvězdách. Ale pozor na neuvážená přání. Strážce hvězdného nebe Hvězdář totiž nestrpí, aby bylo takové přání vysloveno bez následků.

A co se stane, když ve vzteku vyletí z úst malé Nadii? Hvězdář pošle Nadie z noční oblohy Hvězdu, která každé takové přání vyplní.

Nadiu čeká bláznivá cesta po planetách a galaxiích. Zažije nebezpečí, překoná nástrahy a objeví i sílu přátelství. A jen dobré srdce jí nakonec pomůže dostat se zpět domů.

Divadelní představení propojuje novocirkusové disciplíny jako je vzdušná akrobacie, jízda na jednokolce nebo hooping s mluveným slovem i poezií.

 

premiéra Vpřed

15. 8. 2021 | 18:30     Vstupenky

Za úspěchem, za sny. Za tím, po čem toužíme! Teď. Se slevou.

Představení inspirované optickou básní Václava Havla VPŘED se v jedinečné komice zaměřuje na nezastavitelné tempo společnosti a konzumu. Snažíme se všechno zažít, stihnout a vlastnit. To co má on, chci i já. Na cestě za vytouženým cílem se ale setkáváme s překážkami. Jsou to lidé okolo nás, jsme to my sami. Je vůbec nějaký cíl? A co se stane, když zastavíme?

Představení kombinuje skupinovou akrobacii, teeterboard, fyzické divadlo a... nákupní vozík. Vpřed je třetím celovečerním představením z dílny Žongléros Ansámbl, tentokrát ve spolupráci s dechberoucí, živě produkovanou hudbou a zpěvem Emy Brabcové. Představení vzniklo pod uměleckou supervizí Markéty Vacovské.

 

Žonglérská galashow

23. 8. 2021 | 18:30     Vstupenky

Cirkus je krásný právě pro svou rozmanitost a otevřenost. Všechny úžasné disciplíny a dovednosti se symbolicky spojují v kruhové manéži. Není však na škodu dát občas vyniknout jedné z disciplín a dopřát ji trochu více pozornosti. Žonglérská galashow bude právě takovým podnikem, který vám dá příležitost pohlédnout na žonglérství detailněji.

 

Teens Cirkabaret

28. 8. 2021 | 18:30     Vstupenky

Nejmladší generace cirkusáků loni na Letní Letné sklízela ovace ve stoje a těší se, čím vás překvapí letos. Studenti cirkusových škol z celé republiky vás zvou na kabaret sól, duetů i ansámblových čísel připravených v pražských cirkusových centrech CIRQUEON a KD Mlejn, Studio Cirk La Putyka, brněnském Cirkusu LeGrando, u plzeňských Žongléros a dalších.

 

Foto zdroj: František Ortmann (archiv Letní Letná), Vít Štaif (archiv Moving Station), archiv Žonglobalizace, Irena Štěrbová (Archiv DJKT)

Další aktuality