Noc divadel v Cirkuláriu

Noc divadel v Cirkuláriu

Bohužel, vzhledem k aktuální epidemiologické situaci, jsme museli učinit rozhodnutí, že letošní Noc Divadel v Cirkuláriu opět neprožijeme spolu tváří v tvář.
Ale chceme s vámi tento den v roce strávit alespoň prostřednictvím obrazovek. Zítra tak budete moci kdykoliv během dne shlédnout náš krátký novocirkusový film Transformace21.
Od půlnoci pak bude film dostupný pod tímto odkazem: https://vimeo.com/525777034
Dejte nám vědět, jak jste si Transformaci užili. 

Transformace21

Krátký novocirkusový film Transformace21 volně inspirovaný českým filosofem Miroslavem Petříčkem se pohybuje na hraně surrealistického snu a filozofické úvahy, jestli svět, který se kolem nás odehrává a neustále mění vlastně dává smysl. A musíme vždy chápat, co se kolem nás děje?

Transformace je změna. Boří naši touhu po stabilitě a stálosti. Pozorujeme, že původní svět se rozpadá a mizí v jiném. Současně ale tušíme, že je potřeba neustálou změnu přijmout. Život, který nepodléhá transformaci, je fikce.

První krátký film od Žongléros Ansámbl je reakcí na současnou situaci v kultuře a ve společnosti. Plzeňská novocirkusová company hledá způsob, jakým reagovat na změnu a utváří nový jazyk, jímž s tímto světem lze komunikovat. Žongléros Ansámbl k tvorbě svého “filmové představení” přizvali také předního českého beatboxera TinyBeat a mladou tanečnici Monn Schrage.

 

Námět, scénář: Martina Vaněčková, Lucie Bartošová
Kamera: Honya Tran
Režie: Honya Tran
Umělecký dohled: Martina Vaněčková, Lucie Bartošová
Asistenti kamery: Richard Bezděka, Radek Sieber, Petr Suchý
Střih a barevná postprodukce: Honya Tran
Choreografie: Žongléros Ansámbl, Monika Schrage
Účinkují: Hany Kubátová, Nadia Schrage, Lucie Bartošová , Martina Vaněčková, Lucie Misařová, Barča Viktorová, Dádula Pelesná, Veronika Martišková, Monn Schrage, Robert Levota, Misař Jiří, Jiří Hlaváč, Jan Brand, Tiny Beat
Hudba: Tiny Beat
Kostýmní design: Lucie Bartošová
Makeup design: Lucie Bartošová, Dagmar Pelesná
Produkce: Žongléros Ansámbl z. s.
Producent: Jiří Misař
Koprodukce: ImagePro
Koordinátor projektu: Misař Jiří, Martina Vaněčková, Lucie Bartošová
Koordinátor lokací: Lucie Misařová
Koordinátor rekvizit, rigger: Jan Willy Brand
Asistent produkce: Eliška Rážová
Runner: Tomáš Holub
BTS foto: ImagePro (Radek Sieber, Tomáš Holub)
Grafický design: Martina Vaněčková
Speciální poděkování: Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU, Cirkulárium - centrum nového cirkusu v Plzni, Fresh Bistro Kantýna
Film vznikl za podpory Odboru kultury města Plzně, Plzeňského kraje, ÚMO 3, Odboru sportu města Plzně a Nadaci 700 let města Plzně a ve spolupráci s Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU

Další aktuality